Материјали Југословенске кинотеке доступни су на каналима YouTube и Vimeo. На званичној YouTube страници Кинотеке сви заинтересовани могу бесплатно да виде одабране инсерте из богатог фонда ове институције културе, филмове које се баве историјом, етнологијом, културом. Филмови из фонда Југословенске кинотеке који сведоче о бурним и славним данима Првог светског рата доступни су свим заинтересованим бесплатно на веб платформи European Film Gateway, као и на званичном Vimeo профилу Југословнеске кинотеке.
На званичној YouTube страници Кинотеке сви заинтересовани посетиоци из земље и иностранства могу бесплатно да виде одабране инсерте из богатог фонда ове институције културе, као својеврсни излог Кинотеке за домаће и стране појединце и медије.
У првом “пакету” од 60 клипова налазе се покретне слике које се баве историјом, етнологијом, културом. Акценат је на представљању историје Србије и Југославије, некадашњег живота, изгледа градова, живота обичних људи на овим просторима, а ту су и важне историјске личности и догађаји.
За сада су то документарни материјали из периода до 1945. године, на које Југословенска кинотека има право. Страница ће бити допуњавана а садржај ће се проширивати новим прилозима и инсертима из богате ризнице Архива кинотеке на сваких месец дана.
Често ће и актуелни догађаји бити инспиратор за то које ће се покретне слике из фондова Кинотеке постављати на званичну Јутјуб страницу Кинотеке.
Инсерти трају до пет минута, а сваки прати кратки текстуални опис или идентификација на српском и на енглеском језику.
Завршетак Првог светског рата обележен се различитим програмима, а филмови из фонда Југословенске кинотеке који сведоче о тим бурним и славним данима доступни су свим заинтересованим гледаоцима бесплатно на веб платформи European Film Gateway, као и на званичном Vimeo профилу Југословнеске кинотеке.
Кинотека је као учесник међународног пројекта European Film Gateway поставила избор из своје колекције документараца међу којима су „Солунски процес“ (1917), „Улазак српске војске у Скопје“ (1918), „Прослава пробоја Солунског фронта“ (1928)…
Такође се могу видети касније снимани документарни филмови „Церска битка“ и „Колубарска битка“ у режији Светозара Павловића, „Марш смрти“ Миомира Стаменковића и други, али и дугометражни играни филмови на тему Првог светског рата као што су „С вером у Бога“ Михајла Поповића и чувени „Марш на Дрину“ Жике Митровића.